KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257136
*
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 00:06:09
1
300 kr
18/10 16:01:05
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 00:06:09 | 1 | 300 kr |
18/10 16:01:05 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49